מה זה עוסק פטור?

מה זה עוסק פטור

עוסק פטור ורשויות המס – כל הטיפים המקצועיים!

כל מי שמקים עסק יודע כי הוא צריך לחשוב על מיליון ואחד דברים. בין היתר אנו צריכים לקחת בחשבון את המקום שבו העסק יפעל, עלינו למצוא לקוחות, עלינו לשווק את העסק, עלינו לחשוב על הכספים שנוציא ונקבל ולשמור על תקציב מאוזן ואף רווחי. כל אלו הם דברים חשובים ביותר אשר יש להם משמעות אדירה לעסק שלנו, אך פעמים רבות יש נושא חשוב נוסף אשר בעלי עסקים נוטים לזלזל בו או לא לחשוב עליו בכלל וזה חבל מכיוון שזה יכול לפגוע בעסק שלהם בצורה ניכרת.

אנחנו חייבים לציין כי כל עסק צריך לקחת בחשבון שעליו להסדיר את ענייניו מול רשויות המס. אחד הדברים החשובים ביותר שכל עסק צריך לתת עליו את הדעת זה השאלה האם הוא יהיה עוסק פטור או מורשה ולהחליט מה הוא ידווח לרשויות המס בנושא זה.

 

מה זה עוסק פטור

 

איך אדע אם עלי להיות עוסק פטור או מורשה?

אתם בטח שואלים עכשיו מה זה עוסק פטור ומה זה עוסק מורשה? אם כן הדבר קשור לשאלה כמה אתם מרוויחים בשנה ואם אתם מרוויחים מתחת לסכום מסוים אזי אתם עוסק פטור ואתם לא צריכים לדווח על ההכנסות שלכם למע”מ וזה חוסך לכם בירוקרטיה לא קטנה.

העניין הוא שבעלי עסקים רבים לא בטוחים פעמים רבות האם הם עוסק פטור או מורשה ועל כן אותם בעלי עסקים צריכים לקחת בחשבון שכדאי להם להתייעץ עם מנהל חשבונות אשר ידריך אותם בכל ההליך הזה ויאמר להם מה כדאי להם להיות והאם כדאי להם לדווח על עצמם כעוסק פטור או עוסק מורשה.

 

מדוע כדאי להתנהל מול רשויות המס תמיד עם מנהל חשבונות צמוד?

היינו רוצים לחיות בעולם בו רשויות המס היו באים לקראתם של כל אדם ועושים הכול בכדי להקל עליו ולהפוך את החיים שלנו לפשוטים יותר. אך מה לעשות אנחנו לא חיים בעולם אוטופי כזה והאמת היא שפעמים רבות רשויות המס מקשות על החיים שלנו מאוד וגורמות לנו למפח נפש רציני ביותר.

הדרך הטובה ביותר להתגבר על הבעיות הללו היא לפנות אל מנהל חשבונות צמוד אשר יסייע לכם בצורה הטובה ביותר להתגבר על הבעיות הללו. אין מה להשוות בין ליווי של מנהל או מנהלת חשבונות ובין עבודה עצמאית מול רשויות המס וזהו משהו שכדאי לכם לקחת בחשבון אם אתם רוצים לפעול בצורה החכמה והטובה ביותר שיש. לפרטים נוספים הכנסו.

ראו גם: החזר מס שלילי | תוך כמה זמן מקבלים החזר מס

פרויקטים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!