עובדים כעצמאיים? בואו להיות עצמאים שכירים ולשלם פחות מיסוי

הנהלת חשבונות

פעמים רבות אנו מבקשים בסך הכל למצוא עבודה, אך כאשר מתקבלים אליה מגלים כי לא נשולם בתלוש משכורת. מה המשמעות? יש לסור לרשות המיסים ולפתוח תיק עוסק פטור. יהיה עלינו להפיק חשבוניות לאותו מעסיק, שלמעשה ייחשב כמעין לקוח גדול במקום אדם שמוגדר מעסיק על פי חוק. מהם החסרונות בשיטה זו? ובכן, לא מעטים. חשוב לציין כי אם אותו עצמאי מעוניין בקריירה מקצועית באותו תחום אליו התקבל, העסקתו כעצמאי עשויה להוות קרש קפיצה חשוב: הלקוח (על הנייר, בפועל – מעסיק) מרוצה מהפעילות שלו, מקדם את אותו עובד ברבים וגורם לעסק שלו לשגשג. אבל מי שאין לו שאיפות לפתוח עסק באותו תחום, ימצא את עצמו במסלול בזבוזים קבוע בכל שנה, כשהוא משלם כמה מאות שקלים לרשות המיסים ועוד אלפי שקלים לרשות המע"מ, אם עבר את סף המע"מ והפך מעוסק פטור לעוסק מורשה. מסלול זה הוא חלק מסל ההוצאות של העצמאי, שהתחזית מנבאת לו להרוויח סכום שהוצאה זו תיחשב זוטרה בעבורו. אבל עבור שכיר שהפך עצמאי בעל כורחו זו ללא ספק מכה כלכלית כואבת. כיצד נמנעים ממנה? הכירו את הדרך להפוך עצמאי לשכיר ולהקטין את שיעור המיסוי כחוק.

נרשמים לשירות שקולט את הכנסותיכם ומשלם לכם אותן בתלוש משכורת

השירות כולל מספר תמורות: הכסף מועבר מהלקוח שלכם אליו, במקום אליכם. מכאן, שאותו מעסיק כבר לא לקוח שלכם, אלא של השירות שמשלם לכם משכורת. כלקוחות השירות הזה, הוא יספק את שהובטח בחוזה וינפיק לכם תלוש משכורת. התשלום על הטרחה ייעשה דרך אותו תלוש, כאשר יש 2 סוגי תקבולים: דמי טרחה ודמי מעביד.

על התקבולים שיש לשלם לשירות עצמאי שכיר

דמי טרחה הם התשלומים שיש לשלם לשירות על הנפקת תלוש המשכורת והטרחה שהוא צריך לעשות במקומכם מול הקבלן שמעסיק אתכם: לנפק לו חשבונית, להסדיר מיסוי על הפעילות וכד'. דמי מעביד הם חלק מהשוואת התנאים שלכם לתנאים של מעביד אמיתי: הוא מפריש לכם לפיצויים במידה והוא יפטר או תתפטרו ממקום עבודתו (כל פיטורים מוכרים כתשלום פיצויים אבל לא כל התפטרות מוכרת ככזו), לפנסיה, ולתמורות נוספות. אם אתם פותחים קופה בקרן פרטית (למשל בחברת ביטוח) אליה אתם מפרישים סכום זה לצרכי חירום, ייתכן ולא תצטרכו לחסוך דרך דמי מעביד ותצטרכו למצוא חברת שירות שלא גובה סכום זה. אם אין לכם קרן פרטית, מומלץ לשלם דרך התלוש שיונפק לכם דמי מעביד כדי לחסוך לימי העתיד.

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Button