מתי צריך לעשות תיאום מס?

אז מי מחויב לתיאום מס?  מה הכוונה עצמאי שכיר ומה לגבי הפרילנסר. אנחנו בחברת BizPay, שירותי הנהלת חשבונות החלטנו לעשות סדר בנושא. תיאום מס הוא נוהל של רשות המסים בישראל שמטרתה היא קביעת גובה אחוז מס הכנסה אותו ישלם שכיר שיש לו הכנסה ממספר עבודות. מטרת תיאום המס היא למנוע תשלום מס יתר לאורך שנת המס. במקרה בו שכיר מועסק על ידי מעסיק יחיד יכול המעסיק לחשב את גובה המס בקלות רבה בהתאם למדרגות המס המקובלות בחוק. במקרה בו והשכיר מצהיר למעסיק בטופס מאה ואחת על כך שזו משכורת נוספת ינוכה ממשכורתו שיעור המס המירבי כארבעים ושבעה אחוזים נכון לשנת 2018. תיאום המס הוא בעצם שכלול של שתי המשכורות וכך השכיר ישלם מיסים בצורה משוכללת על פי הכנסותיו. תיאום המס כולל גם התייחסות לחלוקת הקלות מס בין שני המעסיקים.

תיאום מיסים דרך האינטרנט ? חשבו פעמיים

כיום מקובל לבצע תיאום מס דרך אתר האינטרנט של רשות המיסים אבל ישראלים רבים לא מודעים למענקים והחזרים שהם זכאים להם בחוק. החזר מס שלילי או כפי שהוא נקרא בלשון העם מס הכנסה שלילי הוא  החזר כספי שהמדינה מעניקה לעובדים בעלי הכנסה נמוכה. מטרתו של ההחזר היא עידוד השתתפות בשוק העבודה, מתוך ההנחה שזוהי מטרה שעל המדינה לקדם. נכון לשנת 2019 שכירים, עצמאים ופרילנסרים שהכנסתם נעה בין 1,500 שקלים ל 10,000 שקלים ועונים לקריטריונים שקבעה רשות המיסים זכאים להחזר מיסים.

שכירים שימו לב – לא כל עבודה נוספת מצריכה תיאום מיסים ופתיחת תיק.

חשבונית חד פעמית היא הפתרון לעסקאות אקראיות. הרשות למיסים קובעת כי כדי לקבוע אם מדובר בעסקת אקראי מסחרית, הדורשת הוצאת חשבונית, יש לבחון האם מדובר בפעילות מחזורית, קבועה עקבית ועוד.במקרה של עסקת וכאשר נותן השירות אינו עצמאי, עליו לגשת לרשות המיסים ולקבל אישור ניכוי מס במקור.  במקרה של עסקת אקראי יש לדווח עליה למע”מ באם נותן השירות הינו עוסק שכיר, יש לדווח על העסקה באמצעות חשבונית עצמית.

קצת עלינו

חברת BizPay מראשון לציון מעניקה  שירותי הנהלת חשבונות, חישובים פיננסיים, חשבות שכר והחזרי מס, ומציעה מגוון רחב של שירותים בתחום זה. אנו מעניקים  מגוון של שירותי כח אדם והנהלת חשבונאות בכל הארץ. הצוות שלו מיומן, אחראי ומקצועי, אנו מאמינים בשירות אישי ומקצועי כפי שלקוחתינו יוכלו להעיד.

פרויקטים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!