מענקי עבודה בתקופת הקורונה

ביזפיי חשבונית לשכיר יחסי עובד מעביד – כל מה שצריך לדעת

רשות המסים ומדינת ישראל מעוניינים לתמוך בעסקים אשר נסוב להם נזק בשל התפרצות נגיף הקורונה. המענק ניתן על מנת לעזור בתשלומים של חלק מההוצאות הקבועות שלכם, כמו למשל – חשבונות שכר דירה, חשמל ומים, במידהוהמשכתם לשלם אותם במשך המשבר. יש חברה שיכולה לסייע לכם רבות בעניין זה, הלא היא חברת bizpay.

מי עשוי לקבל את מענקי עבודה בתקופת הקורונה?

עליכם לעמוד בפני הקריטריונים שלהלן, על מנת לקבל את מענקי עבודה בתקופת הקורונה:

  • חברות ושותפויות – המחזור השנתי שלכם בשנת 2019 היה בין 18,000 ל -20,000,000 ₪.
  • עצמאים – המחזור השנתי שלכם בשנת 2019 היה בין 300,000 ל -20,000,000 ₪.
  • הגשת את כל דוחות המע”מ התקופתיים הנדרשים לחישוב המענק.
  • במידת הצורך, הנכם מנהלים ספר חשבונות והוא איננו נפסל.
  • הירידה במחזור שלכם הייתה כתוצאה מן משבר הקורונה.

אתם לא נדרשים לתת חשבונית מס. על פניו נראה, כי אתם לא עוסק, ולכן לא חלה עליכם חובת ניהול ספרים, והשירות שהנכם מעניקים מוגדר כעסקה אקראית.ובשל כך הנכם נדרשים להציג רק קבלה.
קיימות חברות שידרשו ממכם אף חשבונית עסקה חשבונית חד פעמית, שהינה בסך הכל דרישה לתשלום.

הדרכים לקבלת מענקי עבודה בתקופת הקורונה

העובדים במדינת ישראל נחלקים בפני רשויות המס לשני סטטוסים, עצמאי או שכיר.
כאשרשכיר פטור מכל התנהלות ביורוקרטית אל מול רשויות המס,  על העצמאי מוטלות המון חובות, לפעמים אף סיזיפיות ומתישות. שכיר עצמאי מהווה מעמד ביניים, הנכם עשויים לפעול כעצמאיים, אבל להתנהל מול רשויות המס כשכירים. החזר מס שלילי מהווה תשלום של רשויות המס לעובדים שאינם מרוויחים מספיק. מס ההכנסה השלילי הינו מענק שמטרתו לעודד יציאה לעבודה אף בשכר נמוך.

מדינת ישראל הקימה באפריל, בשנת 2016, קרנות לסיוע במימון אשראי לעסקים קטנים ובינוניים.הקרנות מאפשרות קבלת הלוואות עד חמש מאות אלף ש”ח או בשיעור של שמונה אחוז ממחזור המכירות לעד חמש שנות אשראי ועד שישה חודשי גרייס בלי כל תשלום.

שתי הקרנות למענק הלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים, מנוהלות באופן נפרד– גיזה זינגר אבן – גוף מותאם מטעם מדינת ישראל, קרן הלוואות בערבות המדינה והקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינת ישראל.

פרויקטים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!