מה זה בעצם החזרי מס?

מה זה בעצם החזרי מס

תמיד רציתם לדעת אם מגיעים לכם החזרי מס אבל לא ידעתם איך לברר? לא בטוחים מה זה בכלל אומר החזרי מס? ולא יודעים תוך כמה זמן מקבלים המחזר מס?

כל התשובות בשבילכם:

מה זה בעצם החזרי מס? החזרי מס אלו כספים שנגבו מכם באמצעות מס הכנסה, אך מכל מיני סיבות מגיע לכם לקבל אותם בחזרה.מדוע אפשר לקבל החזרי מס?

החזרי מס ניתן לקבל ממספר סיבות:

תקופה ללא עבודה

מס נלקח מהמשוכרת שלכם על ידי מס הכנסה עבור שנה מלאה. אם לא עבדתם חלק מהשנה בגלל מחלה, חופשה ללא תשלום ועוד, מגיעים לך החזרי מס על החודשים בהם לא עבדתם.

משפחות חד הוריות

אם אתם מפרנסים יחידים, מגיעים לכם החזרי מס (נקודות זיכוי).

אבטלה 

אם פוטרתם, יצאתם לפנסיה, או שאינכם עובדים מכל סיבה אחרת, מגיעים לכם החזרי מס.

מגבלה רפואית 

אם אתם או אחד מבני משפחתכם סובלים מנכות או ממוגבלות רפואית.

הכנסה מיותר ממקור אחד

אם הינכם עובדים במספר עבודות, יורד לכם מס הכנסה מכל אחד ממקומות העבודה, ולכן מגיעים לכם החזרי מס.

אלו רק חלק מהסיבות שבגינם מגיעים לכם החזרי מס שלילי. על מנת לברר האם מגיע לכם החזר מס, יש לפנות לסיוע מקצועי בכמה דרכים:

ניתן לפנות לחברות שמטפלו בנושא של החזרי מס, והם יעשו את כל הבירורים בשבילכם.

ניתן לפנות למס הכנסה ולעשות תיאום מס. קחו בחשבון שבהגיעכם למס הכנסה אתם צריכים להצטייד בטופס 106, שמפרט את ההכנסות שלכם בשנה החולפת. טופס 106 ניתן בחודש מרץ של השנה החדשה – את טופס 106 של שנת 2009 תקבלו בחודש מרץ ב-2010.

החזרי מס אלו כספים שמגיעים לכם ופעמים רבות אינכם בכלל מודעים לכךאל תזניחו את הנושא! יכול להיות שסכום כסף ניכר מסתתר לו במס הכנסה ורק מחכה שתגבו אותו. תפנו עוד היום ל bizpay על מנת לדעת האם מגיעים לכם החזרי מס, זהו כסף שלכם, וחבל שלא תקבלו אותו.

 

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Button