מהם החזרי מס

מזה החזרי מס? 

מזה החזרי מס? 


החזרי מס מתייחסים להחזרים אשר מס הכנסה מספקים לעובדים שכירים ולעובדים במגזר העסקי כאחד, והקריטריונים לקבלת החזרי מס שלילי משתנים בין מגזר למגזר ובין אדם לאדם. החזרי מס ממס הכנסה מתאפשרים עבור שש שנים אחרונות.

לפי הממוצעים, בערך תשעים אחוזים מהעובדים השכירים בישראל זכאים לקבל החזרי מס. שלא כמו עצמאיים, שכירים אינם מגישים דו”חות שנתיים או תקופתיים למס הכנסה ולכן עובדים שכירים חייבים לפנות בעצמם למשרדי מס הכנסה ולברר האם הם זכאים לקבל החזרי מס.

באופן כללי, החזרי מס לשכירים ניתנים במידה והתברר כי אדם הפריש למס הכנסה סכומים גבוהים יותר של מס מאשר מה שהיה עליו להפריש בפועל. (דרך תלוש המשכורת). הפרשה גבוהה מדי עלולה להיווצר כתוצאה ממעבר בין עבודות, הפסקת עבודה לפרק זמן מסוים או שהיה בחו”ל. דוגמא טובה לכך שגם שכיר שעובד בעבודה קבועה למשך שנים רבות זכאי לקבל החזרי מס: אם הוא מפריש סכום מסוים ממשכורתו לקופת גמל בצורה פרטית ולא דרך מקום העבודה, וחשב השכר במקום העבודה לא מודע לכך, הוא מחשב את נקודות הזכאות של העובד ללא השקעתו החיצונית בקופת גמל שעליה הוא זכאי לקבל החזרי מס. הדבר יכול להימשך שנים ולכן גם לעובדים שכירים קבועים מומלץ לבדוק את זכאותם לקבל החזרי מס

ישנה הרבה עבודת ניירת בהגשת בקשה למס הכנסה לבדיקת זכאות לקבל החזרי מס: מילוי טופס 106, אישור על כך שהעובד מקבל גמלאות שכר בביטוח מקום העבודה, אישורים שונים מהמוסד לביטוח לאומי כמו אישור דמי אבטלה, מענקי לידה, תשלום בגין אובדן כושר עבודה חשבוניות לפרילנסר וכדומה. בנוסף יש לספק תקבולים על קיום ביטוח חיים או ביטוח משכנתא, תכניות פנסיה, קרנות השתלמות, קבלות על תנועות חשבונאיות כמו תרומות, ובנוסף טופס 161 שמאשר קבלת פיצויים ממקום עבודה קודם.

חברת bizpay תשמח לעמוד לשירותך.

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Button