להיות עצמאי שכיר – מה זה אומר? למדו איך להקטין את שיעור המיסוי כעצמאיים

חשבונית לשכיר - כל מה שצריך לדעת

פעמים רבות אנו מבצעים משימות כעצמאיים שבפועל נראות כמו משרות של עובד שכיר: הקבלן שמשלם לאותו עצמאי פונה אליו באופן קבוע, בדרך כלל עם סכומי תשלום דומים לחודשים הקודמים בתמורה לעבודות בעלות שיעור דומה. מצב זה מדגים את המצב עובד שכיר בפועל ועצמאי על הנייר. מה החיסרון בכך? בעוד עובד שכיר אמיתי נהנה מהפרשות לקרן פיצויים ופנסיה ומסכום שהוא לא צריך לדווח עליו לרשות המיסים עקב תלוש שפוטר אותו מכך (למעט אם הוא עובד במספר עבודות ואז יש חובת דיווח דרך תיאום מס, או אם הסכום עובר את מדרגת המס הראשונה בישראל) העצמאי משלם מס מהשקל הראשון. כיצד ניתן להקטין שיעור מיסוי ולהפוך על הנייר לשכיר?

הצטרפו לשירות שהופך עצמאיים לעצמאיים שכירים

במסגרת השירות, אתם יכולים להעביר לקבלנים עמם אתם עובדים (ללקוחות שלכם) את פרטי הבנק של אותו שירות על מנת שהוא, ולא אתם, יקבל את הכסף. הוא ידווח על הכסף באמצעות חשבונית מס במקומכם ויבצע עבורכם העברה באמצעות תלוש משכורת, עם מספר תיק ניכויים וכל יתר הפרטים. התלוש יסופק בניכוי דמי טרחה ודמי מעביד. מעתה, אתם כבר לא במסגרת מיסוי מהשקל הראשון.

פירוט על דמי טרחה ודמי מעביד

דמי טרחה הם תשלום, כמו כל תשלום על שירות אחר, בתמורה להנפקת התלוש וביצוע הביורוקרטיה מול רשות המיסים במקומכם. שיעורם בשוק הוא 2-5%. יש תקבול של 2-5%, בנוסף, שנקרא דמי מעביד והוא מבטא את ההפרשה לפיצויים ולפנסיה במידה והקבלן שעובד מולכם ינתק קשר או יודיע על סיום התקשרות. בדרך כלל, סך כל התקבולים בייחד הוא 5%. כמובן שהעצמאי השכיר יכול לפתוח תיק בחברת ביטוח או בית השקעות אליו הוא מפריש כספי פיצויים באופן פרטי, ובכך להימנע מתשלום דמי המעביד לשירות עצמאי שכיר דרך התלוש.

טיפים חשובים לבחירת שירות עצמאי שכיר

שירות שהופך עצמאיים לשכירים צריך להעסיק במסגרתו גם יועצי מס המשרתים עצמאיים מלאים, במידה ויבשילו התנאים להיות שוב עצמאיים בשיעורי מס מתגמלים. במסגרתו, חשוב שייקבעו תשלומים לא יקרים באופן יחסי. בדרך כלל, כל התקבולים שעליכם לשלם דרך התלוש לא צריכים לעלות מעל 5% מהשכר המקורי שלכם. שירות שמספק בפחות מכך את 2 התקבולים, דמי טרחה ודמי מעביד, נחשב זול ושירות שמספק אותם מעל 5% נחשב יקר. כמובן שחשוב שתהיה התקשרות טובה עם החברה בטלפון, בווצאפ ובמיילים במידה ותצטרכו לדבר איתם ולעדכן אותם בענייניכם.

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Button