כיצד מאמן עסקי יכול להגדיל את פעילות העסק?

ביזפיי חשבונית לשכיר ביטוח לאומי האם חוקי ואיך מומלץ להוציא

הגדלת פעילות העסק בכלל והפיכתו לרווחי יותר בפרט מחייבת שילוב של מודעות ומעשים. על מנת להפיק ולמצות את מלוא הפוטנציאל הן של הבעלים והעובדים והן של העסק כולו- נדרשת הבנת המניעים והסיבות לעשייה או להימנעות ממנה ולתוצאות של זו ושל זו. 

אימון עסקי הוא אחד האמצעים היותר יעילים למיצוי מרבי ומיטבי של הפוטנציאל של עסקים רבים. שכירת שירותיו השל מאמן עסקי עשויה להתברר ככדאית, מועילה ומשתלמת מכל בחינה שהיא, ודאי במשוואת עלות – תועלת

 מאמן עסקי מאפיין ומגדיר את הנתונים, את הצרכים, את השאיפות. הוא ממפה את סך כל המרכיבים החיוניים להשגת המטרה – הגדלת רווחיות העסק. לשם כך נדרשים ידע וכלים המצויים ברשות המאמן העסקי. 

הנחת העבודה הבסיסית היא כי עשיית “עוד מאותו דבר” בכלל ובהינתן ההבנה בצורך בשינוי בפרט לא תניב את התוצאה המיוחלת. כדי לפרוץ קדימה נדרש שינוי ההרגלים ובעיקר- הפעולות. 

חתירה ממוקדת אל מטרה מוגדרת

נאמר כי “רק ההולכים ימצאו דרך”. יש בכך מן האמת, אבל לא כל האמת. ההימצאות בתנועה חיונית ונדרשת. היא חשובה ומבורכת. אלא שלא די בה. הליכה תשיג את המטרה שלשמה יוצאים לדרך אם תוצב מטרה. אם יוגדר יעד. מאמן עסקי מסייע לאנשים בכלל ולבעלי עסקים או למי שמתכוונים לפתוח עסק בפרט להבהיר ולהגדיר את המטרות ואת היעדים אליהם. בשלב שני הוא מנחיל להם מתודולוגיות ומצייד אותם בארגז כלים. 

חשיבות הצבת יעדים

כאשר מוגדר יעד ומסומנת מטרה- ההליכה לקראתה נעשית כאשר הצועד בה חדור מוטיבציה להשיגה. יש לו כיוון. הוא יודע לאן הוא הולך. בכך לא מתבזבזת אנרגיה חיונית.  חשוב שהדברים יהיו מדידים, ברי השגה, מדורגים. אין קיצורי דרך. אין – זבנג וגמרנו. השינוי הוא שילוב של שינוי תודעתי עם שינוי הרגלים ודפוסי פעולה.

בליבת תהליך האימון העסקי מונחת ההבנה כי שינוי אפשרי כאשר מזהים את המקום שממנו נובעים הצורך והרצון לחולל אותו. מדובר בתובנה ובתהליך. מדובר בהשקעה, בהתחייבות. 

עסק הוא דבר מורכב

מאמן עסקי משלב ידע בתחום האימון האישי ובתחום העסקים. הוא בונה עם המאומן תכנית עסקית, כך שהפעילות מתבצעת בכפוף לפרמטרים ידועים, מדידים כאמור, ולכן השינוי מתבצע במסגרת המאפשרת אותו ומקלה עליו. 

במהות האימון העסקי  מובחן הצורך בהיפטרות מהרגלים מעכבים ובהחלפתם בהרגלים חדשים המשרתים את הצורך והרצון בשינוי ומאפשרים אותם. זה ודאי לא קל, ככל שמדובר בהרגלים של שנים.

מאמן עסקי הוא מנטור. הליווי שלו אינו מתמצה רק בידע ובעצות המעשיות שהוא מעניק- דברים חשובים מאוד כשלעצמם –  אלא בביטחון שנוסכת נוכחותו, ביד שהוא מושיט, בעידוד שלו, בהבנה שלו כי נדרש שינוי ובאמונתו כי ניתן לחולל שינוי. 

אמונה וביטחון עצמיים ביכולת להגדיל את העסק ואת רווחיותו חשובים להשגת המטרה לא פחות מאשר תכנון והצבת מטרות, כי בהינתן השפעות של שינויים שצפויים תמיד בשוק, בנסיבות ובגורמים נוספים שלבעל העסק, הקיים או הפוטנציאלי, אין שליטה עליהם, מה שקשור באדם- ברצון, באמביציה, באמונה, בנחישות, בהתמדה ובדבקות במטרה, את כל אלה ניתן בהחלט לשפר ולשכלל.

זכותכם המלאה ואפילו חובתכם, ודאי כלפי עצמכם, לברר את מהות האימון העסקי ואת משמעותו, את השפעתו הצפויה על העסק ועליכם, הבעלים,  וכמו כן לבדוק את המקצועיות והניסיון של המאמן העסקי. 

בשורה התחתונה הניסיון המוכח והתוצאות המוכחות של עסקים רבים מלמדים כי מי מבעליהם שהסתייעו בשירותיו המקצועיים של מאמן עסקי הגדילו באופן משמעותי, לא אות דרמטי, את פעילות העסק וכתוצאה מכך- את רווחיו.

חזרה לדף הבית

ראו גם: חשבונית חד פעמית | מרוויחים החזרי מס

פרויקטים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!