חשבונית לשכיר האם חוקי?

איך מוציאים חשבונית חד פעמית?

השבוע באחד מהביקורים הסטנדרטים שלנו במשרדינו מס הכנסה נקלענו לסיטואציה חדשה. בהמתנה בתור הכרתי את מירה (שם בדוי כמובן) מירה עמדה בתור ארוך עם מסיכה בשביל לשאול שאלה קטנה לא הצליחה לקבל תשובה ברורה מה חוקי או לא חוקי? חשבונית לשכיר האם חוקי?? ומה הכוונה חשבונית חד פעמית? מירה כל מעצבת גרפית במקצועה מועסקת בחברת תעופה. בעקבות משבר הקורונה ירדה ממשרה מלאה ל 50% מהבית. חברה משותפת פנתה אליה והציעה לה פרויקט מהצד . מירה מאוד שמחה על האפשרות להגדיל את הכנסתה. עכשיו היא התבקשה על ידי רואה החשבון של חברתה להנפיק חשבונית מסוג חד פעמית. מירה לא הבינה מה הכוונה. מירה היא אחת מישראלים רבים המתמודדים עם השלכות של משבר הקורונה. אנחנו בחברת ביזפיי מראשון לציוןהמעניקה  שירותי הנהלת חשבונות מקבלים גל של טלפונים של פרילנסרים חדשים שמנסים לשרוד. אז בעבור מירה ולכל הישראלים החדשים כמה הדגשים בנושא.

מהי התשובה לשאלה של מירה- חשבונית לשכיר האם חוקי?

יותר ויותר ישראלים הופכים למה שמוגדר שכיר עצמאי. שכירים רבים עוסקים בפרויקט צדדי בנוסף לעבודתם כשכירים. עצמאים  מחוייבים לפתוח תיקים ברשויות המסהשונות – מס הכנסה, מס ערך מוסף, ביטוח לאומי ומחוייבים לשלם מקדמות חודשיות. שכירים אשר פועלים לוקחים על עצמם הכנסה נוספת חד פעמית מוגדרים שכיר שהוא עצמאי ולא מחוייבים לפתוח תיקים ולהתנהל מול רשויות המיסים השונות. רשות המיסים מאפשרת להם להגיש חשבונית שהיא חד פעמית בסוף השנה ועליה ישלמו את המיסוי הדרוש.

עוד חידוד לשאלה של מירה חשבונית לשכיר האם חוקי?

מירה יקירה משכורתך הצטמצה בעקבות הקיצוץ באחוז משרתיך הידעת? אולי את זכאית לעזרה מהמדינה. ישראלים רבים לא מודעים לנושא החזר מס שלילי. החזר המס השלילי כפי שהוא נקרא בלשון העם מס הכנסה שלילי הוא החזר כספי שהמדינה מעניקה לעובדים בעלי הכנסה נמוכה. מטרתו של ההחזר היא עידוד השתתפות בשוק העבודה, מתוך ההנחה שזוהי מטרה שעל המדינה לקדם. נכון לשנת 2019 שכירים, עצמאים ופרילנסרים שהכנסתם נעה בין 1,500 שקלים ל 10,000 שקלים ועונים לקריטריונים שקבעה רשות המיסים זכאים להחזר מיסים.

התשובה לשאלה חשבונית לשכיר האם חוקי ולעוד הרבה שאלות

בדיוק כמו שעזרנו למירה עם השאלה חשבונית לשכיר האם חוקי? נשמח לעזור גם לכם. אנחנו בחברת Bizpay המעניקה שירותי הנהלת חשבונות, ומציעה מגוון שירותים בתחום.

פרויקטים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!