חשבונית לשכיר האם זה חוקי ומה עליכם לדעת

חשבונית לשכיר - כל מה שצריך לדעת

חשבונית לשכיר, האם זה חוקי?

חשבונית לשכיר, האם זה חוקי? שוק העבודה משתנה לנגד עיננו. אפשר לראות כי ההורים שלנו עבדו באותו מקום עבודה כל החיים ושהם חיפשו אחר קביעות ואחר משכורת אשר תיכנס כל עשירי לחודש.  לעומת זאת אנחנו יכולים לראות כי הדור הצעיר היום מחפש כל הזמן אחר גמישות ואחר אתגרים חדשים.

אנחנו יכולים גם כי המודל המקובל של מעסיק ועובד הוא הרבה פחות פופולארי ויש הרבה מאוד אנשים אשר מבינים כי הדרך הטובה ביותר למקסם הן את היכולות שלהם והן את המשכורות שלהם היא באמצעות עבודה כפרילנסר. כך יש הרבה מאוד שכירים אשר עובדים גם בפרילנסרים וזה אומר כי הם צריכים להוציא חשבונית. לכן השאלה חשבונית לשכיר, האם חוקי התשובה היא כן בתנאי שהשכיר עובד גם כעצמאי. אך יש לזכור כי פעמים רבות לא משתלם לשכיר לפתוח תיק ברשויות המס ובביטוח לאומי וכאן נכנסות לתמונה חברות צינור.

 

חשבונית לשכיר - כל מה שצריך לדעת

 

מדוע כדאי להתייעץ עם עורך דין לפני כל החלטה שאנו מקבלים?

עליכם להבין כי חברת צינור היא חברה אשר מוציאה לכם חשבונית מעבירה את התשלומים למס הכנסה ולביטוח לאומי ובעצם מסדירה את המעמד החוקי שלכם.

עליכם גם להבין כי החברה גוזרת עליכם עמלה בדרך בגין השירותים שהיא נותנת. זה כיום לא ברור מה המעמד החוקי של החברות הללו ולכן מי שרוצה לפעול בחכמה כדאי לו להתייעץ עם עורך דין הבקיא בענייני מסים אשר יגיד לכם אם כדאי לפנות אל חברה כזאת או שמא זה יהיה צעד לא חכם ולא מושכל.

לאחר הפניה לעורך דין תוכלו להחליט האם כדאי לפנות אל החברה או שמע עדיף כבר לפתוח תיק במס הכנסה, מע”מ וביטוח לאומי.

האם זה משנה לאיזה חברת צינור אני פונה?

עליכם להבין כי יש הבדלים בין חברות הצינור השונות ולכן לא די לשאול חשבונית לשכיר, האם חוקי אלא אנחנו צריכים גם לשאול לאיזה חברה הכי כדאי לנו לפנות? אתם צריכים לבחון כאשר אתם מתלבטים בין החברות השונות מה תקבלו מן החברה ואתם צריכים גם לבחון איזה חברה היא הכי טובה בשוק.

עליכם כמובן גם לקחת בחשבון כמה תשלמו לחברה בעד השירותים שלה ולאחר שחשבתם על כל הדברים הללו תוכלו לבחור בחברה הטובה ביותר בשבילכם.

כמובן שמאוד יוכל להיות שבסופו של יום תגיעו למסקנה כי לא כדאי לכם לפנות אל החברה הזאת וכי עדיף לכם להתנהל באופן עצמאי.

מי צריך להוציא חשבונית חד פעמית לשכיר?

שכיר שרוצה לדעת אם הוא נדרש להוציא חשבונית חד פעמית לשכיר, צריך לבחון אם מדובר בפעילות קבועה ומחזורית הנגזרת מסעיף 130 לפקודת מס הכנסה. מסעיף זה עולה כי נישום שיש לו הכנסות מעסק חייב לנהל ספרים. אם מדובר רק בחשבונית חד פעמית לשכיר אין חובה כזו. קיומה של החשבונית הזו, מקל על שכירים רבים שרוצים לעשות קצת כסף מהצד ולא יודעים איך להתמודד עם זה מול מס הכנסה. הם חייבים להצהיר על ההכנסות האלה ובאמת חשבונית חד פעמית לשכיר היא  האפשרות היחידה שלהם לעשות את זה, ולהחשיב את ההכנסה הזו כחוקית מכל הבחינות. מס הכנסה ינוכה משכיר זה עפ”י סעיף 16 4 לפקודת מס הכנסה. אם מעניק השירות הוא לא עצמאי והוא שכיר, עליו לגשת למס הכנסה ולקבל אישור של ניכוי מס במקור. אם הוא לא יסדר אישור כזה, הוא עלול לשלם מס בגובה של 48%. 

 

האם מי שמוציא חשבונית כזו צריך להגיש דו”ח שנתי?

כל העצמאיים במדינת ישראל, חייבים על פי פקודת מס הכנסה לנהל ספרים. כאשר מדובר בעוסק פטור, הוא לא מתעסק עם מע”מ, אבל הוא כן נדרש להגיש דו”ח שנתי. כאשר מדובר במישהו שיש לו הכנסה למעלה מ-100,187₪ בשנה הוא נחשב כעוסק מורשה ולכן צריך גם להגיש מע”מ כל חודש או חודשיים, תלוי בגובה ההכנסות שלו וגם להוציא דו”ח שנתי. 

במקרה שמדובר בשכיר המוציא חשבונית חד פעמית, הוא פטור מהגשת דו”ח שנתי. אבל עליו להוציא חשבונית חד פעמית על השכר שקיבל.

חשבונית חד פעמית לשכיר, מסייעת לשכירים להתנהל מול רשויות המס, במקרה של עבודות חד פעמיות וקבלת הכנסות החייבות במס. אין ספק שזה מסייע להרבה מאוד שכירים לעבוד בכמה עבודות אם יש להם.

פרויקטים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!