השפעת הקורונה על הפרילנסרים

איך עושים החזר מס

הקורונה שינתה את המשק הישראלי בזמן קצר. שכירים רבים פוטרו ואיבדו את מקום עבודתם. המעסיקים לא ממהרים לשכור עובדים חדשים כשכירים ורבים מהמפוטרים הפכו לפרילנסרים והחלו מתמודדים עם מושגים חדשים שלא הכירו בעבר כמו חשבונית חד פעמית, עוסק פטור, קבלות, חשבוניות, מע”מ ועוד. אנחנו בחברת ביזפיימראשון לציון מעניקה  שירותי הנהלת חשבונות, חישובים פיננסיים, חשבות שכר והחזרי מס, ומציעה מגוון רחב של שירותים בתחום זה. אספנו עבורכם כמה מושגים חדשים שאתם חייבים להכיר.

פרילנסר – מה הכוונה וכיצד הופכים את זה לרשמי?

פרילנסר הוא עובד עצמאי הנותן שירותים מקצועיים למשימות מוגדרות מראש. מספר הלקוחות הוא נתון לשליטתו. מידת העצמאות של הפרילנסר מתבטאת באופי העבודות שהוא בוחר לבצע, בהיקפן, בבחירת לקוחות, בהחלטה על צורת התשלום ועוד. בשונה מהמושג עצמאי שכיר עליו כתבנו מאמר אחר. פרילנסר הוא עצמאי אשר מחוייב להצהיר על כך לרשויות המס. עליו לפתוח תיק במשרדים הבאים: מס ערך מוסף, מס הכנסה. תשלום מקדמות ישלח עליו מהביטוח הלאומי. בעת פתיחת התיק במשרדי מס ערך מוסף יקבל הפרילנסר מספר העוסק שהואזהה למספר תעודת הזהות של בעל העסק. וכן פותח התיק מצהיר על מחזור העסקאות השנתי הצפוי של העסק. על פי מחזור זה ייקבע מעמדו במע”מ – כלומר האם הוא יסווג כעוסק פטור או מורשה.

עוסק פטור או עוסק מורשה?

עוסק פטור הוא פרילנסר אשר מחזור העסקאות (ולא הרווח!) שלו לא  יעבור את הסכום של 100,491 ש”ח בשנה. עוסק מורשה עובד בתחום אשר רשויות המס הגדירו כעוסק מורשה (לדוגמא: הרצאה, הוראה, פישור, סוחר או מתווך מקרקעין ועוד..) אותו עוסק מורשה מחוייב לגבות כ 17%  נוספים על כל עסקה על מנת להעביר את סכום הגבייה לרשות המס. פרינלסרים רבים בתחילת דרכם  לא מודעים לנושא החזר מס שלילי. החזר המס השלילי כפי שהוא נקרא בלשון העם מס הכנסה שלילי הוא החזר כספי שהמדינה מעניקה לעובדים בעלי הכנסה נמוכה. מטרתו של ההחזר היא עידוד השתתפות בשוק העבודה, מתוך ההנחה שזוהי מטרה שעל המדינה לקדם. נכון לשנת 2019 שכירים, עצמאים ופרילנסרים שהכנסתם נעה בין 1,500 שקלים ל 10,000 שקלים ועונים לקריטריונים שקבעה רשות המיסים זכאים להחזר מיסים.

קצת עלינו – חברת BizPay מעניקה  שירותי הנהלת חשבונות, חישובים פיננסיים, חשבות שכר והחזרי מס, ומציעה מגוון רחב של שירותים בתחום זה. מקווים שעשינו סדר בבלגן

פרויקטים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!