העסק נקלע לבעיות תזרים? אלה הפתרונות האפשריים

החזר מס

העסק נקלע לבעיות תזרים? אלה הפתרונות האפשריים

כבעלי עסקים אתם ודאי מכירים את המושג תזרים מזומנים. תזרים המזומנים של העסק מורכב מההכנסות שלו, מההלוואות, ההשקעות וההוצאות השונות וכולל את הניהול של כל אלו, דבר הדורש תשומת לב לפרטים הקטנים והמון מומחיות. לכן אם אין לכם זמן או את הידע המתאים לעשות זאת, מוטב כי תפנו למומחים בתחום.

החשיבות של תזרים מזומנים חיובי

תזרים מזומנים מאוד חשוב לכל עסק, הוא מסייע לתכנון נכון של התקציב, לחישובי הרווח, לניהול העסק ועוד. כאשר התזרים גרוע המשמעות היא שאין כסף נזיל, מה שעלול לגרום לפשיטת רגל של החברה, גם אם היא רווחית. לכן חשוב מאוד שבעלי עסקים ינהלו באופן יעיל ופעיל את התנועות הכספיות שלהם על מנת להימנע מבעיות תזרים שיכולות לפגוע בקיומו של העסק בבעלותם.

מה לעשות כשנקלעים לבעיה תזרימית?

אם יש לכם בעיות בתזרים המזומנים תוכלו לנקוט במספר פעולות, מלבד להסתמך רק על ההכנסות. ביניהן: לשתף את הבנק ולבקש הלוואה, להעמיק את הגבייה, לבקש מקדמות מלקוחות ומחברת כרטיסי האשראי, להגדיל הכנסות באופן מידי על ידי הטבות ומבצעים משתלמים, לפרוס תשלומים לספקים ולבנות תכנית ייעודית לשיפור התזרים כי בלעדיה בעיות התזרים ימשיכו להופיע שוב ושוב. זכרו שתזרים המזומנים הוא כמו אוויר לנשימה של כל עסק ובעיות בתזרים יכולות לגרום לסגירתו, גם אם הוא רווחי!

אפשרות נוספת: ניכיון שיקים

אפשרות נוספת שעומדת לרשותכם במקרה של בעיה בתזרים היא ניכיון שיקים. בעזרת ניכיון שיקים אפשר לקבל כסף מזומן ישירות לחשבון הבנק העסקי ובכך להימנע מבעיה תזרימית. שירות זה זמין עבור עסקים, חברות, רשתות גדולות ואנשים פרטיים אשר יש ברשותם שיקים דחויים והם אינם רוצים להמתין עד למועד הפירעון. שירות זה מאפשר לכם לקבל תמורת השיק מזומן, בקיזוז עמלה קבועה מראש. אם בוחרים באפשרות זו כדאי לוודא שמדובר בחברה מוסמכת שנמצאת תחת פיקוח ובעלת אישור לעסוק בתחום.

פניה למומחים בהנהלת חשבונות

כל עסק, גם המוצלח ביותר, חשוף לבעיות בתזרים המזומנים. כדי להימנע מבעיות כאלו מומלץ לפנות לבעלי מקצוע שמתמחים בהנהלת חשבונות ויכולים לנהל עבורכם את תזרים המזומנים בצורה מקצועית, ויפה שעה אחת קודם. אנשי מקצוע מיומנים במתן שירותי הנהלת חשבונות יציעו לכם גם מגוון שירותים בתחום ויעזרו לכם להימנע ולמנוע בעיות בתזרים. לא לכולם יש את הזמן והיכולת להתנהל טוב עם סוגיות של הנהלת חשבונות ולשם כך יש אנשי מקצוע ייעודיים.

פרויקטים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!