הנהלת חשבונות לעוסק פטור

הנהלת חשבונות לעוסק פטור

כל אדם הפועל באופן עצמאי/בעל עסק צריך לרשום את העסק ברשויות המיסים, אלא אם כן הוא שכיר המעוניין להוציא חשבונית חד פעמית בעבור עבודתו כפרילנסר שכיר (תכף נרחיב על כך). מסכום מסוים המתעדכן מדי שנה בחוק יהיה צורך בהקמת עוסק מורשה ולא יוכל העצמאי להיחשב כעצמאי, כך גם במקרים של מקצועות מסוימים כמו עורכי דין, רופאים, יועצי מס, שאינם יכולים להקים עוסק פטור. כל יתר העצמאים והפרילנסרים למיניהם, שהמקצוע או ההכנסה שלהם אינם מחייבים אותם בהקמת עוסק מורשה, יכולים להקים עוסק פטור. עסק זה פטור אומנם מגביה ותשלום מע"מ אך כן צריך להוציא קבלות ללקוחותיו, לנהל ספרים מול הרשויות ולהגיש דו"ח שנתי בצורה מסודרת. לצורך כך ניתן לפנות אלינו לשכירת שירותי הנהלת חשבונות לעוסק פטור.

מי צריך להוציא חשבונית? 

כל אדם עצמאי או שכיר המעוניינים לעסוק בעבודה צדדית או עיקרית שבגינה הם מקבלים תשלום יצטרכו להצהיר על התשלום ולשלם מתוכו את נגזרת המיסוי הרלוונטית. במידה ומדובר על חשבונית חד פעמית לשכיר, כמו זו שתוכלו להוציא בחברת BIZPAY לא תצטרכו לנהל ספרים או להקים עוסק בעצמכם וכי תוכלו לאפשר לחברת BIZPAY לייצר את החשבונית עבור לקוחותיכם ולשלם לכם את ההפרש פחות הניכויים והעמלות. 

האם זה חוקי?

כמובן, כל עוד זה נעשה בצורה נכונה. שוק העבודה משתנה באופן תדיר וכיום ישנן אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות, אנשים אינם עובדים באותה עבודה כל חייהם והשילוב של האינטרנט ושירותי הנהלת חשבונות אונליין מאפשרים לנו להוציא קבלה ללקוח דרך "חברת צינור" שמבחינתה מפרישה לכם לפנסיה ופיצויים ממש כמו חברה המעסיקה אתכם לכל דבר. 

מדוע זה מהווה יתרון?

אנשים רבים רוצים, ואולי אפילו צריכים, לייצר הכנסה נוספת. לכן בהיותם שכירים העובדים בעבודה אחת, נאלצים/רוצים לעבוד כפרילנסרים  מהבית בזמן הפנוי שלהם. כדי להיות פרילנסר ולקבל תשלום צריך יהיה להוציא קבלה/חשבונית אך כיום יש אפשרות חשבונית והיא חשבונית לשכיר. אינכם צריכים בהכרח להקים עוסק פטור/מורשה וכי תוכלו להוציא חשבונית/קבלה ללקוחות שלכם ולקבל את הכסף דרך חברה צד ג' כמו BIZPAY בניכוי עמלת השירות והפרשות הפיצויים והפנסיה שלכם. 

לפרטים נוספים צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

אנא דרגו את המידע
מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Button דילוג לתוכן