החזרי מס – כיצד מקבלים אותם 

הנהלת חשבונות

החזרי מס – כיצד ואיך מקבלים אותם 

רבים אינם יודעים כי מגיעים להם החזרי מס. הבשורה המשמחת הזו כמעט ולא נתפסת שכן גוף שאמון ומזוהה עם גביית כספים בעיקר לא סביר שגם יעניק החזרי מס.

החזרי מס יכולים להתבצע על ידי הגוף עצמו שמגלה בבחינת הנתונים כי מגיע לך מס אך יותר נפוץ הבירור העצמאי על ידי שכירים שנעזרים בבירור פרטי מול רואי חשבון וכלכלנים.

החזרי מס מותנים באופן ישיר בתשלומי מס באופן רציף ושקוף ואין מן הנמנע להבין את הקשר הישיר בין השניים.

אם עבדת בשתי עבודות או יותר סביר שגם מגיעים לך החזרי מס, תלוי בגובה השכר ובנתונים נוספים כמובן. אם עבדת באופן לא רציף ונגבה ממך מס בשיעור גבוה מהכנסתך כדי לברר ולדרוש החזרי מס.

על ידי הכנת דוח מפורט והבאת מסמכים מתאימים ניתן לפנות למס הכנסה שיבחן את העניין וישלם החזרי מס בהתאם הצורך.

החזרי מס שליליים יכולים להגיע לסכומים גבוהים ורצוי להישאר עם היד על הדופק בכל האמור בהכנסות ותשלומי מס.

 דוח שנתי מהמעסיקים הכרחי לצורך בירור ויהוו אסמכתא לדרישתכם בבואכם לדרוש החזרי מס המוכר כטופס 106 והוא מרכז  את ההכנסות וההפרשות למיסים שבוצעו בשנה החולפת.

 במצב אידיאלי יתבצעו החזרי מס תוך תשעה חודשים אך יותר סביר שהמועד יתארך לתקופה של שנה בשל עומד וקשי של המוסד לעמוד בזמנים.

בכל מקרה אין להתייאש וחשוב לערוך בקרה מסודרת על ההכנסות גם ברמה האישית. במידת הצורך תוכל להגיש את הנתונים למס הכנסה ולקבל החזרי מס בלי הרבה פרוצדורה וחיפוש טפסים אבודים כמו חשבונית חד פעמית לשכירים.

 אם אתם קוראים שורות אלו ומכים על חטא שלא ביקשתם החזרי מס בעבר תוכלו להתעודד בידיעה שניתן לבקש החזרי מס רטרואקטיבית, עד שש שנים ממועד הבקשה.

ניתן לראות כאן דפוס הוגן ומתגמל למשלמים העקביים.

חברת bizpay תשמח לעמוד לשירותך.

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Button