החזרי מס – החלום של בעלי עסקים ושכירים 

החזרי מס - החלום של בעלי עסקים ושכירים 

החזרי מס על-ידי מס הכנסה הוא חלום עבור בעלי עסקים ושכירים. פעמים רבות אנשים מסוימים משלמים למס הכנסה כספים רבים וזכאים לאחר מכן להחזרי מס. הבעיה היא שלעתים קשה מאוד לבעלי עסקים ולשכירים להוכיח שהם אכן זכאים להחזרי מס ממס הכנסה. ישנן תכנות מחשב שונות אשר מנהלות את ספרי חשבונות. שימוש בתכנות אלה, בהן מאזני הרווח, ההפסד ותשלום המס רשום בצורה מסודרת יכול להקל על הוכחת התביעה של החזרי מס. אם ספרי החשבונות מבולגנים או שאינם נשמרים וכתובים כראוי יהיה קשה מאוד להוכיח זכאות עבור החזרי מס ממס הכנסה. לכן חשוב לשמור על ניהול נכון ומסודר של ספרי חשבונות. כמו כן, בחברות יש לדאוג שמנהלי חשבונות אכן מנהלים את החשבונות בצורה מסודרת ומגלים אם ישנה זכאות לקבלת החזרי מס מהמדינה.

 למי מגיע החזרי מס?

החזרי מס שלילי מגיעים לא רק לחברות או לעסקים אלא גם לשכירים. שכירים רבים יכולים לקבל החזרי מס ממס הכנסה רק שלא תמיד הם מודעים לכך. שכירים אלו יכולים להעזר בתכנות מחשב ביתיות. שכירים אינם מקבלים החזרי מס באופן אוטומטי כמו חברות שונות. עם מס הכנסה חייב לשכירים החזרי מס, השכירים חייבים בחובת ההוכחה ועליהם להגיש בקשה למס הכנסה. שכירים יכולים לקבל החזרי מס רק עבור מספר שנים מוגבל. זאת אומרת, אם שכיר כלשהו גילה שמגיעים לו החזרי מס עבור כספים ששילם למדינה לפני עשור, הוא לא יקבל החזרי מס אלו. 

יש השואלים את עצמם כמה זמן לוקח לקבל החזר מס הכנסה? החזרי מס  ניתן לקבל ממגוון רחב של סיבות שקצרה היריעה מלפרט אותם במאמר זה. ישנם אתרי אינטרנט רבים אשר מעניקים מידע על הנסיבות השונות בהם שכירים זכאים לקבל החזרי מס מהמדינה. בעלי עסקים קטנים יכולים להעזר ברואי חשבון אשר מומחים בכל הנוגע לחוקים של מס הכנסה אם הם סבורים שמגיע להם החזרי מס.

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Button