בקשה להחזר מס

בקשה להחזר מס

אם שמעתם לא פעם על החזר מס ואתם בטוחים שאתם לא זכאים להחזר שכזה, כדאי שתדעו שיש לא מעט שכירים ועצמאיים בישראל אשר זכאים כיום להחזר מס ואינם מודעים לכך.
שווה מאוד לבדוק בסוף שנת מס האם אתם זכאים להחזר מס. את הבקשה ניתן להגיש עד שש שנים אחורה ולקבל החזר מס רטרואקטיבי.
בכדי לבצע בדיקת זכאות למס הכנסה יש לשקלל נתונים רבים ועל כן, בכדי שתדעו האם אכן מגיע לכם החזר מס, כדאי שתשאלו את עצמכם כמה שאלות חשובות טרם אתם מגישים בקשה להחזר מס.

איזה שאלות יש לשאול טרם מגישים בקשה עבור החזר מס?

ישנם פרמטרים רבים אשר משפיעים על גובה המס אותו אתם צריכים לשלם. לא פעם תשלמו בשנת מס יותר ממס מכפי שהייתם צריכים לשלם. גובה המס נקבע באופן שנתי בהתאם לגובה השכר השנתי של האדם, כך שאם יש שינויים שונים בגובה השכר שלו במהלך השנה אשר בגינם הוא  צריך לשלם פחות מס, אך בפועל הוא משלם את אותו המס שנקבע לו בתחילת שנת המס, מגיע לו החזר מס בסוף שנת המס עבור עצמאי שכיר.
כמו כן, ישנן הקלות מס שונות שנובעות ממקום המגורים של האדם, ממצבו המשפחתי של האדם ועוד. אם יש לכם הקלות מס ולא קיבלתם אותם בתשלום המס, אתם זכאים להחזר מס. הנה כמה שאלות שעליכם לשאול טרם אתם מגיעים בקשה להחזר מס:

היכן אתם גרים?
מהו המצב המשפחתי שלכם?
אדם גרוש ישלם מס מופחת וכן אדם עם ילדים קטנים ישלם מס מופחת. אדם המתגורר ביישובי ספר או עיירות פיתוח גם ישלם מס מופחת.
שאלות נוספות הן: האם שינתם מקום עבודה ב6 השנים האחרונות? האם סיימתם תואר אקדמאי במוסד מוכר, האם אתם חיילים משוחררים ועוד.

כיצד מגישים בקשה בשביל החזר מס?

הגשת בקשת להחזר מתבצעת לאחר בדיקת זכאות ומילוי טפסים רלוונטיים. יש להגיש בקשות הנוגעות לתחום החזר מס שלילי או החזר מס בלשכת פקיד השומה של אזור המגורים שלכם. יש להגיש את המסמכים הרלוונטיים והטפסים הרלוונטיים.
אם אתם תוהים
תוך כמה זמן מקבלים החזר מס, חשוב שתדעו שאם מגישים את הבקשה בצורה נכונה, לרוב ההחזר יתקבל תוך 3 חודשים, אולם אם מגישים את הבקשה בצורה חלקית או לקויה, הדבר יכול להתעכב. 

חברה העוסקת בתחום שירות עצמאי שכיר, תסייע לכם להגיש את הבקשה בצורה הטובה ביותר.

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Button